"Találkozás egy fiatalemberrel" - múltidéző kiállítás a DLA archívumából

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a "Találkozás egy fiatalemberrel" című kiállítás megnyitójára 2022. február 24-én, csütörtökön 19 órára
a Nádor Galériába (Pécs, Széchenyi tér 15.) A tárlaton válogatás tekinthető meg a Doktori Iskola Archívumából.

A kiállítást megnyitja: AKNAI Katalin, művészettörténész

„Jókedvű voltam, sok mindent elfelejtettem (...)” kezdi Karinthy Frigyes a novellát, ahonnan a kiállítás címét is kölcsönöztük. A többit tudjuk. A beérkezett író összetalálkozik fiatalkori, pimasz Én-jével és szemére veti a felnőttkor összes kompromisszumát, az egykori, szép remények hétköznapi rutinná válását. De nem kell írónak lenni ahhoz, hogy afféle emlékezet- és fantáziafejlesztő gyakorlatként ívet húzzunk egykori és mai önmagunk életének bizonyos állapotai, karakteres elképzelései között. A Doktori Iskola Archívumában való kutakodás is ezt a pillanatot élesítette ki. Ki, mikor, mit gondolt a világról a múlt század 90-es éveiben fél lábbal az iskolában, de fél lábbal már a falakon kívül. És mivel nincs egyetlen, egységes narratíva, egy, az elmúlt harminc év munkáiból való válogatás is a történetnek csak egy részét adja ki.  Ami kicsit mindig változik, alakul, attól függően, ki mondja a sztorit.

A kiállítás a Művészeti Kar alapításának 25. évfordulóját ünneplő, az egész tanévet átívelő programsorozat része.
Kurátorok: AKNAI Katalin és PRIM Péter
Grafikai terv: AKL Fanni, grafikus hallgató
A kiállítás március 18-ig tekinthető meg, hétfőtől péntekig 14-től 18 óráig, a belépés ingyenes.

FB: https://www.facebook.com/events/957014858543395

Festészet Képzőművészet Képzőművészeti Intézet Nádor Galéria
  2023.01.15.

Képzőművészet Képzőművészeti Intézet Nádor Galéria