A Művészeti Kar hallgatóinak kamaraestje a Művészetek Házában

Az Univ TV Navigátor című műsorának 2004. december 15-i adása

Tartalom:
  • IC járatokat szüntetett meg a MÁV Pécs és Budapest között. Mivel egyetemünk hallgatóinak és oktatóinak nagy része rendszeresen igénybe veszi a vasúti személyszállítást, ezért egyetemünk vezetősége is tiltakozását fejezte ki a döntés miatt.
  • Dr. Jobst Kázmér 80. születésnapja alkalmából ünnepi tudományos ülést rendeztek a Rákóczi úti aulában. Az ünnepséget egyetemünk, a Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztálya, és a Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság közösen szervezte.
  • 2004 decemberében is megrendezte egyetemünk az évzáró Egyetemi Sajtószalont. A karácsonyi sajtóbeszélgetésen került átadásra a „Pécsi felsőoktatásért” sajtódíj.
  • Az Educatio 2004 oktatási kiállítást az idei évben december 11-12-én rendezték meg Budapesten a Millenáris Parkban. A szakkiállításon egyetemünk is bemutatkozott.
  • Szentágothai János halálának 10. évfordulója alkalmából emlékkonferenciát szerveztek egyetemünkön. Az ünnepség egyben a Szentágothai János Protestáns Szakkollégium alakuló ülése volt.
  • Oklevélátadó ünnepséggel zárult az idén már negyedszer megrendezésre kerülő EuróPa pályázatíró és projektmenedzsment tréning. 62 végzett hallgató magyar és angol nyelvű oklevelet vehetett át.
  • Egyetemünkre látogatott Csizmár Gábor Foglalkozáspolitikai és Munkaügyi Miniszter. A Földrajzi Intézetben az „Európai Uniós tagságunk hatása a regionális munkaerőpiaci folyamatokra” címmel tartott előadást.
  • Először vehettek át végzett hallgatók német önálló egyetemi közgazdász diplomát a Hageni Egyetem és a Közgazdaságtudományi Kar közötti együttműködés keretében. A diákok a magyar közgazdasági diploma megszerzése után, távoktatási képzésben vettek részt.
  • Intézményünk rektora, hagyományteremtő szándékkal az idei évben is meghívta egy kötetlen beszélgetésre a kiemelkedő tudományos publikációk szerzőit egyetemünkről.
  • Egyetemünkre látogatott Dr. Habsburg Ottó a Páneurópai Unió elnöke. A rektori hivatalban Dr. Vörös József rektorhelyettes és Dr. Sümegi Balázs az Általános Orvostudományi Kar dékánja fogadta.
  • Biedermeier Karácsony címmel biedermeier enteriőrt állítottak ki a Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Intézetben. Az ünnepségen átadták Dr. Krisztián Béla 75. születésnapja alkalmából kiadott tanulmánykötetet.
  • Ötödik alkalommal került megrendezésre a Képzőművészeti Aukció a Művészeti Kar szervezésében.
  • Művészeti Kar Kamaraest
  • Karácsonyi zenés sport- és táncgála

Adás ideje: