DLA kiállítás a Pécsi Galériában

Az Univ TV Navigátor című műsorának 2005. május 11-i adása.

Tartalom:

• Dr. Mecsi József a Pollack Mihály Műszaki Kar dékánja: Dr. Mecsi József lett 2005 januárjától a Pollack Mihály Műszaki Kar dékánja. A következő percekben oktatási, kutatási tevékenységéről, dékáni elképzeléseiről beszél a professzor.
  • II. Felsőoktatási Marketing Konferencia: „A Bologna folyamat kihívásainak a kezelése marketing eszközökkel” címmel második alkalommal szerveztek Felsőoktatási Marketing Konferenciát egyetemünkön. A rendezvényre az ország számos felsőoktatási intézményből több mint 100-an érkeztek.
  • VI. Ibero-Amerikai Hét: Május elején ismét megrendezték Pécsett a VI. Ibero-Amerikai Hetet. A rendezvénysorozat az „EncUEntros” azaz a „Találkozások” mottót kapta, utalva a kulturális hét szerepére és céljára.
  • Balogh Jánosné Fehér Ibolya: Balogh Jánosné Fehér Ibolya 37 éve dolgozik egyetemünkön. Ez idő alatt 3 dékán és egy rektor munkáját is segítette. Kiváló tevékenységéért 2 alkalommal rektori dicséretben részesült. Jelenleg a Földtudományok Doktori Iskola adminisztrációkért felelős főmunkatársa.
  • Kitüntették a mentésben résztvevőket: Elismerő oklevéllel tüntették ki azokat az egyetemi dolgozókat, akik a március 31-i helikopter baleset sérültjeinek mentésében segédkeztek. Az okleveleket egyetemünk rektora és az Általános Orvostudományi Kar dékánhelyettese adta át a mentésben résztvevő szemtanúknak.
  • Az olasz nagykövet látogatása az ÁJK-n: Az Állam- és Jogtudományi Karra látogatott Paulo Guido Spinelli, az Olasz Köztársaság Magyarországra akkreditált nagykövete. A diplomata a kar hallgatóival beszélgetett Olaszország aktuális kérdéseiről, kül- és EU-s politikájáról.
  • Akkreditáció az Általános Orvostudományi Karon: Párhuzamos akkreditáció zajlik az Általános Orvostudományi Karon. Az akkreditációs látogatóbizottság a kar bejárása mellett, az egyetem, a kar és a centrum vezetőivel is találkozott.
  • Hangverseny Dr. Ronald Johnson vezényletével: A Művészeti Kar főiskolásainak Fúvószenekara Dr. Ronald Johnson vendégprofesszor vezényletével hangversenyt adott a Pécsi Művészeti Szakközépiskolában. A koncert a Fulbright Program keretében egyetemünkön tartózkodó professzor utolsó nyilvános fellépése volt Pécsett.
  • Évfolyam találkozó a PMMK-n: A Pollack Mihály Műszaki Kar jogelőd intézményében, a Pécsi Felsőfokú Vegyipari Technikumban 1962-1965 között végzett hallgatóknak 40 éves évfolyam találkozóját szervezte meg a műszaki kar.
  • Könyvbemutató: Könyvbemutatót tartottak a Bölcsészettudományi Karon, melynek keretében Dr. T. Litovkina Anna és Varga Katalin könyveit ismertették az érdeklődőkkel. A két könyv közmondás-paródiák és közmondás-elváltoztatások gyűjteményét tartalmazza.
  • DLA kiállítás: A DLA Mesteriskola hallgatóinak nyílt kiállítása a Művészeti Kar szervezésében a Pécsi Galériában. A 25 hallgató munkáiból összeállított tárlatot Schrammel Imre a kar egyetemi tanára, s kerámia-szobrászat doktori alprogram vezetője nyitotta meg.

Adás ideje: