Kígyós Sándor "Gömb és hasáb" c. szobrának felavatása az Ifjúság úton

Az Univ TV Navigátor című műsorának 2005. szeptember 14-i adása.

Tartalom:
  • 17. EURO mini konferencia: Az „Ipar folyamatos optimalizációja” címmel a 17. EURO mini konferenciát egyetemünk Közgazdaságtudományi Karán szervezték. A több napos nemzetközi rendezvényre a kutatási terület legkiválóbb képviselőit hívták meg.
  • Urológus Napok: V. Huth Tivadar Urológus Napokat szerveztek egyetemünk Általános Orvostudományi Karán. Az 1992-től 3 évenként egyetemünkön megrendezésre kerülő konferenciát az Urológiai Klinika névadó professzoráról nevezték el.
  • Magyar Szabadalmi Hivatal – PTE: Együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Szabadalmi Hivatal egyetemünkkel. A megállapodás értelmében közös képzési fejlesztéseket szeretnének megvalósítani a szerződő felek.
  • Térségi Szűrő és Diagnosztikai Központ: Térségi Szűrő és Diagnosztikai Központ kialakításának támogatásáról szóló szerződést írtak alá egyetemünkön. A központot az Orvostudományi és Egészségtudományi Centrum I. számú klinikai tömbjében szeretnék megvalósítani.
  • Belügyi PhD képzés: Belügyi PhD hallgatók vehették át abszolutóriumukat a nyár elején. A rendezvényen aláírták a képzés folytatásáról szóló szándéknyilatkozatot is.
  • „Út a vállalkozói társadalom irányába”: Egyetemünk Közgazdaságtudományi Kara sajtótájékoztatót tartott az „Út a vállalkozói társadalom irányába” című nemzetközi vállalkozói kutatás magyarországi eredményeiről. A reprezentatív felmérés a felnőtt lakosság körében vizsgálja a vállalatindítást és annak kiváltó okait.
  • Kígyós Sándor: Gömb és hasáb: Kígyós Sándor: Gömb és hasáb című szobrát avatták fel az egyetem Ifjúság úti épületének díszkertjében. A szobor 10 évre került az egyetemre.
  • Együttműködés a munkaerőpiac fejlesztéséért: A munkaerőpiac fejlesztéséért írt alá együttműködési megállapodás egyetemünk Földrajzi Intézete. Az Intézet a tudományos hátteret biztosítja az együttműködésben.
  • Partner Parti: Partner Partit rendezett egyetemünk, melyre az együttműködő intézmények képviselőit hívták meg.
  • Tanévnyitó: Tanévnyitó ünnepi szenátusi üléssel kezdődött az új tanév. Az ünnepség mellett a karok külön is köszöntötték diákjaikat a karonkénti tanévnyitókon.
  • FEEK: Karrá vált a Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Intézet. A karköszöntő ünnepséget a Baranya Megyei Önkormányzat Dísztermében tartották meg az oktatók és a vendéget jelenlétében. A kar új épületrésszel is várja szeptembertől a hallgatókat.
  • Korszerű energiatermelő rendszer: Korszerű energiatermelő rendszert adtak át egyetemünk négyszáz ágyas klinikai tömbjénél. A gázmotoros kis erőmű energiatakarékos működésével évi 30 milliót spórol meg egyetemünk.
  • Dr. Kovács L. Gábor az EÜFK új főigazgatója: Új főigazgatója lett az Egészségügyi Főiskolai Karnak Dr. Kovács L. Gábor személyében. A főigazgatói lánc ünnepélyes átadására az évnyitó kari tanácsülésen került sor.
  • Középkori Egyetem: Kerekasztal beszélgetést szervezett a Középkori Egyetem Alapítvány „A pécsi felsőoktatás bölcsője” címmel. Az összejövetelt azért tartották, hogy a pécsi középkori egyetem épületének műemléki restaurálását befejezzék.
  • Traumatológus Kongresszus: A Magyar Traumatológus Társaság Kongresszusát és Fiatalok Fórumát az idén egyetemünk Baleseti és Kézsebészeti Klinikája rendezte. A konferencia fő témája idén a combnyaktörés volt.
  • Szervezeti Tanulások Központ képzései: Sajtótájékoztatót tartott a Közgazdaságtudományi Kar Szervezeti Tanulások Központja. Az összejövetel fő témája a ROP keretében biztosított ingyenes képzési lehetőségek voltak.
  • Nyertes pályázat: Közel egymillió forintot nyert a Néprajz – Kulturális Antropológia Tanszék egy uniós pályázaton. A pályázat lehetőséget biztosít a tanszék számára, hogy 4 évig külföldi vendégprofesszorokat fogadjon.
  • Az egyetem 2005-ös borai: Bemutatták az egyetem 2005-ös borait az egyetem vezetőinek és a sajtó képviselőinek. Az okleveleket a nyertes borok gazdáinak egyetemünk rektora adta át.

Adás ideje: