tHUNder Duó - ütőkurzus

Minden hallgatót és érdeklődőt szeretettel várunk október 12-én 16-19 óra között a Liszt Ferenc Hangversenyterembe (Zsolnay Negyed E22 épület 3. emelet) Horváth Kornél mesterkurzusára és a tHUNder Duó koncertjére.

10 éves a tHUNder Duó
Az idén 10 éves tHUNder Duó 2015 őszén európai turnéra indul. A 8 országot érintő koncertsorozat egyik magyarországi helyszíne a Pécsi Tudományegyetem Zeneművészeti Intézete.  A program első részében, egy kb. egyórás koncert hallható, amit egy szakmai - oktató előadás követ, kielemezve az elhangzott darabokat.
A tHUNder Duó az elmúlt évek alatt olyan nemzetközi sikereket ért el, amelyek alapján méltán nevezhetjük világhírűnek ezt a különleges ütőhangszeres-dobos formációt. Horváth Kornél és Dörnyei Gábor duója ez év elején kapott meghívást a Los Angeles mellett működő Drum Channel stúdióba, ahol a csatorna egy kb. 60 perces koncertprogramot vett fel a duóval, melynek elemei egész márciusban műsoron voltak, s ezzel óriási publicitást biztosítottak a duónak. Ennek az óriási érdeklődésnek egyik fő oka az, hogy a duó egy nagyon egyedi hozzáállást képvisel az ütőhangszeresek világában, amire magyarázat lehet Dörnyei Gábor mesteri, sokszor négyes függetlenítéseket használó dobjátéka, és Horváth Kornél speciális, a világon egyedülálló ütéstechnikája.
 Koncertjei mellett a duó mindig nagy hangsúlyt fektetett oktatói tevékenységére is, mivel az évek alatt nyilvánvalóvá vált, hogy a szakma részéről komoly igény mutatkozik a mesterkurzusok és workshopok iránt a koncertek helyszínein. Fennállása óta a tHUNder Duó ennek megfelelően rendszeresen tesz eleget koncerttel egybekötött oktató programok megtartására szóló felkéréseknek, melyek egyetemektől és dobiskoláktól érkeznek. Csak pár jelentős helyszín, ahol a duó sikerrel szerepelt: ADAMS Drum Festival (Hollandia), Drumteck (London), Frankfurti Zeneakadémia, The Institute (London), University of Southern California (Los Angeles).

A tHUNder Duó kivívta az európai szaksajtó elismerését. „Komplex, exotikus, mesteri, izgalmas. Mindenkinek látnia kell, hatalmába kerít a művészetük” – ajánlja kiadványukat ötcsillagos kritikájában a RHYTHM Magazine – az Egyesült Királyság legnagyobb példányszámban eladott dobos magazinja. A Drummer Magazine kettőjük dallamos és interaktív játékát emeli ki.
A Hunnia Records által kiadott első DVD-jük bekerült az amerikai Hudson Music kiadó kínálatába. Az amerikai terjesztéssel kapcsolatban Rob Wallis, a Hudson Music társalapítója és társelnöke elmondta: „Nagy hatással volt ránk Kornél és Gábor meglepetésszerű, egyedi és kreatív játéka. Az amerikai fülek számára szokatlan európai perspektíva és nemzetközi zenei repertoár olyan profizmussal társul, ami bármelyik New York-i vagy Los Angeles-i stúdióban megállja a helyét. Kornél érzékenysége, kuriózumnak számító technikája, Gábor élvezetes ritmus- és lenyűgöző szólójátéka együtt igazán különleges és inspiráló.”

A mesterkurzus és a hangverseny létrejöttét a PTE Művészeti Kara és a Nemzeti Kulturális Alap támogatja.