Somody Péter művei a "Gallery Weekend Budapest"-en

Somody Péter egyetemi tanár, a Festészet Tanszék vezetője is részt vesz a "Nylon Discotheque" című csoportos kiállításon a Budapest Projekt Galériában.

A "Nylon Discotheque" egy különleges csoportos kiállítás, amit a Gallery Weekend Budapest-en résztvevő legjobb budapesti galériák legjobb művészei közül válogatott össze Rieder Gábor kurátor, a rendezvény művészeti igazgatója. A tematikai spektrum egyik térfelét a legfrissebb kortárs képzőművészeti tendenciák jelölik ki: a posztdigitális kor indusztriális nyersanyagokra és késztermékekre rezonáló installációi és falképei. Mindeközben a spektrum másik felén megelevenedik a felfedezés küszöbén álló évtized, a '80-as évek, pecsételt tekercsképeken, fújt papírokon, posztmodern mintákon és new waves színrobbanásokon. Az infúziós csőtől az UV-festékig, majd vissza, a narancssárga védőrácstól az újhullámos napszemüvegekig. Ez a "Nylon Discotheque".

A kiállítás 2016. szeptember 9-11 között tekinthető meg a Budapest Projekt Galériában (1053 Budapest, Kossuth Lajos u. 14-16.)