FELVÉTELI KONZULTÁCIÓ Képzőművészeti Intézet

FELVÉTELI KONZULTÁCIÓ

A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Képzőművészeti Intézet felvételi konzultációt hirdet olyan gimnáziumi és szakközépiskolai diákok számára, akik legkorábban a 2015-2016-os tanévre szeretnének felvételizni festőművész, szobrászművész vagy tervezőgrafikus szakra.
A felvételi konzultáción az érdeklődőknek lehetőségük nyílik a képzések oktatóival való személyes találkozásra, a szakok vezetői és oktatói ismertetik a képzések szakmai koncepcióját és részletes tartalmát, a felvételi eljárás menetét.  A program keretén belül a felvételi feladatokhoz kötődően modell utáni akt tanulmányrajz, portré festése vagy mintázása történne tanári konzultáció mellett, illetve a felvételire készülők bemutathatják korábbi munkáikat, tanácsokat kérhetnek a felvételi mappa összeállításához.

A felvételi konzultáció program célja:
A felvételi konzultációk elsősorban a felvételi eljárás gyakorlati feladatainak megfelelő teljesítésére készítik fel a jelentkezőket: az egészalakos figura rajzolására, illetve a portré, festők esetében festésére, szobrászok esetében mintázására.

A felvételi konzultáción részvételi díj nincs.

A felvételi konzultáción való részvétel előnye: a felvételi vizsgára való felkészítés

A felvételi konzultáció témái időrendi beosztásban:
2015. január 10. portré Ernszt András (festő), Mészáros Gergő (szobrász)
2015. január 17. akt Colin Foster (szobrász)
2015. január 24. portré Ernszt András (festő), Rezsonya Katalin (szobrász)
2015. január 31. portré Hegyi Csaba (festő), Palatinus Dóra (szobrász)
2015. február 7. akt Nyilas Márta (festő)

A felvételi konzultáció napi konzultációs időszaka:
Minden konzultációs időszak 11.00-től 16.30-ig tart. 13.00-tól 13.30-ig ebédszünet.

A felvételi konzultáció helyszíne: PTE Művészeti Kar, Pécs, Zsolnay Vilmos út 16.
 E33 010 rajzterem, illetve az E74-es épület szobrászműtermeiben

A konzultációs programot tartják: Ernszt András, Hegyi Csaba, Lengyel Péter, Mészáros Gergő, Nyilas Márta, Rezsonya Katalin, Colin Foster, Somody Péter, Valkó László

Jelentkezés a konzultációra: A konzultáción való részvételhez előzetes regisztráció szükséges, név és a kívánt szak megadásával az alábbi email címen: felveteli.konzultacio@art.pte.hu

Pécs, 2014. november 6.