„Szemlélődés” - Kling László kiállítása a PTE ÁOK-on

Kling László festőművész „Szemlélődés” című kiállítása 2023. június 13-ától látható a PTE ÁOK Romhányi György Aulájának Galériáján. Kling László műveiben lelki tartalmak megjelenítését tekinti legfőbb művészeti törekvésének, affektusok, vágyak, érzetek világának kifejezését keresi formai kísérleteiben. Az elmúlt években visszatérő motívum művészetében a „mag” megmutatása, amely organikus valóságában kapcsolatban áll az őt keretező anorganikus világgal, ahol feszültség és kapcsolat jellemzi ezt a sajátos viszonyt. Dr. Tényi Tamás dékánhelyettes a következő gondolatokkal nyitotta meg a kiállítást: "Művészet és a mindennapok sajátos találkozása ezt itt most, nem egy hagyományos kiállítóterembe lép be a látogató, amelyet aztán gondosan bezárnak a másnapi ismételt megnyitásig, hanem a művészet helyét varázsolja be a világba a tárlat, a képek beemelkednek az egyetemi hallgatói és dolgozói mindennapok világába, keretet és hátteret rajzolnak a gondokkal és örömökkel teli egyetemi valóság mögé, ugyanakkor expresszív erejükkel beemelkednek, dialógusra hívnak, megszólítanak egyetemistát, tanárt, dolgozót és látogatót egyaránt." A tárlaton megtekinthető Kling László egy korábbi egyetemi tanítványának, Tényi Bálintnak két alkotása is. A megnyitón Nagy Roland elektronikus zenész játszott.

Adás ideje: