A Virginiai Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem gálakoncertje

Koncerthelyszín: PTE Művészeti Kar Liszt Ferenc Hangversenyterem - Pécs, Zsolnay Negyed E22 épület 3. emelet

2022. március 10. csütörtök 19.00
Liszt Ferenc Hangversenyterem

A Virginiai Egyetem (USA) oktatói és zenészhallgatói a Pécsi Tudományegyetem hallgatóival adnak közös gálakoncertet március 10-én a Liszt Ferenc Hangversenyteremben. A műsorban Beethoven Op.9 No.1. G-dúr vonóstriójából, Csajkovszkij ikonikus Souvenir de Florence című művéből hangzanak el tételek. A hangverseny második részében pedig a Virginiai Egyetem oktatójának, a Charlottesville-i Szimfonikus Zenekar koncertmesterének szerzeményei csendülnek fel – hegedűn játszik a szerző: Daniel Sender –, zárásul pedig Miguel del Águila kortás uruguayi származású zeneszerző műve hangzik el. A koncert a Virginiai Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem közötti művészeti képzésekre irányuló partnerségének része, ugyanakkor a művészi kreativitás nemzetközi transzferének szépségét is ünnepli.

MŰSOR
Ludwig van BEETHOVEN: G-dúr vonóstrió Op. 9, No. 1
I. Adagio. Allegro con brio
Pjotr Iljics CSAJKOVSZKIJ: Firenzei emlék op. 70.
III. Allegro Moderato | IV. Allegro Vivace
SZÜNET
Daniel SENDER: "Csenyétei jelenetek" (2021)
Daniel SENDER: "Három szuvenír" (2022)
Miguel del ÁGUILA: " DISAGREE!" Op. 116 (2016) brácsára, klarinétra és zongorára

FELLÉPŐK:
Ayn BALIJA, brácsaművész (UVA)
Jiyeon CHOI, klarinétművész (UVA)
Anthony LEE, zongoraművész (UVA)
Daniel SENDER, hegedűművész (UVA)

HALLGATÓK:
ANH Le Hai, brácsa (PTE)
BABICS Noémi hegedű (PTE)
Amelia BAILEY, hegedű (UVA)
Brent DAVIS, cselló (UVA)
Christofer FOX, cselló (UVA)
Lauren SCHMIDT, brácsa (UVA)
SERLEG Annamária, hegedű (PTE)
SZREMKÓ Emese, brácsa (PTE)
TÓTH Enikő Sára, cselló (PTE)

A hangverseny az UMZE, illetve a Potenton Alapítvány, a PTE MK ZMI, és a Pécsi Akadémiai Bizottság Művészeti Munkabizottságának közös szervezésében valósul meg, az Artisjus támogatásával.

JEGYEK
A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött: koncertek.zmi@gmail.com

Jegyár: A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött!