Moments of Clarinet - BALOGH József klarinétművész/zeneszerző lemezbemutató koncertje

Koncerthelyszín: PTE Művészeti Kar Liszt Ferenc Hangversenyterem - Pécs, Zsolnay Negyed E22 épület 3. emelet

A CAMERATA  BÉRLET HANGVERSENYE

Bérletek válthatók szeptember 10-ig online a www.jegymester.hu oldalon, vagy a Zsolnay Örökségkezelő NKft. jegyértékesítő pontjain.

A bérletről bővebben: http://potenton.hu/hu/hirek/camerata-brlet

Online jegyvásárlás: www.jegymester.hu
Személyes jegyvásárlás:

a Zsolnay Örökségkezelő NKft. Infopontjain
– Zsolnay Kulturális Negyed
Látogatóközpont
Infopont & Shop a Boltok utcája végén
Vendégház recepció
– Művészetek és Irodalom Háza
– KultURÁN Infopont (Pécs, Ybl Miklós u. 7/2.)
– Kodály Központ jegypénztár
– 1 órával koncert előtt a Hangversenyterem bejáratánál

Közreműködik: HUSZICS Ibolya zongoraművész

Műsor:
BALOGH József:
Három Groteszk
1. Vidámpark | 2. Don Quijote lova | 3. Biciklitúra

Rapszódia

Magic Fantasy
2. The Candyman / A cukorkaárus

Gilgul | Metamorphoses / Átváltozások

Klezmer szvit:
1. Der Gasn Nign / Utcazene
2. Der Mesuder Kedushin / A házasságközvetítő
3. Magyaros Klezmer rondó

Cartoons / Rajzfilmzene

Brahms Budapestre utazik

Episodes from the Crescent Moon / A félhold történetei

„Kedves Koncertlátogató Közönség,
Bizony a közönség szereti ám ha szórakoztatják, igényli az újdonságokat, új hangokat, másféle zenei nyelvezeteket!
Ezekből a darabjaimból válogattam egy CD-re, koncertre valót és mutatom be Önöknek szeretettel. Nem írtam programzenét, de mindenik darabomnak megvan a maga története, mondanivalója, olykor-olykor a humora is! Ígérem, érdekes zenei-világ fog megnyílni a figyelmes és érdeklődő füleknek.
Köszönetet mondok a hangszereimet, és más, általam használt hangszer-tartozékokat gyártó cégeknek. (Frank Hammerschmidt, D’Addario, Silverstein, Behn, Pomarico, Gleichweit).
Köszönöm a meghívást a PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézetének!
A köszönet, első sorban azonban, szüleimet, tanáraimat és szülővárosomat, Pécset illeti!”
BALOGH József klarinétművész

BALOGH József
Zeneiskolai tanulmányait Pécsett kezdte, apja és nagyapja is klarinétozott, valamint szaxofonozott. A középiskola elvégzése után Budapesten, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta tanulmányait. Már főiskolásként munkalehetőséget kapott az Operaház Zenekarában, ahol 10 évet töltött el.
Később a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának szólóklarinétosa volt 12 évig, s több évig a Budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémia tanára, valamint a University of Oklahoma vendégprofesszora.
Versenygyőzelmei, kitüntetései: Magyar Köztársaság Arany Érdemkereszt, Concertino Praha, Magyar Rádió Fafúvós Versenye, Grázi Kamarazenei Verseny, Bartók Béla-Pásztory Ditta-díj, Nívódíj, 1989-ben Solti ösztöndíjasként járt Amerikában, Chicago-ban, ahol Larry Combs (Chicago Symphony Orchestra) tanítványa volt a DePaul University School of Music-on.
Repertoárja széles, a klarinéton kívül tárogatón és szaxofonon is játszik. A klasszikus zene mellett más zenei műfajok – jazz, cigányzene, népzene, klezmer – kitűnő ismerője és előadója. Rendszeresen fellép szólistaként, illetve vezet mesterkurzusokat itthon és külföldön egyaránt. Az Oklahoma University (USA Norman) vendég professzora.

HUSZICS Ibolya
A Zeneakadémia Pécsi Tagozatán diplomázott, és elvégezte a PTE filozófia szakát is. 1982 óta a Pécsi Művészeti Gimnázium tanára és a PTE MK óraadó korrepetitora. Rendszeresen koncertezik, hazai és nemzetközi zenei versenyek, kurzusok résztvevője. Számos rádió- és lemezfelvétel közreműködője.

Jegyár: Teljes árú jegy: 2000 Ft., PTE Polgár jegy: 1000 Ft, PTE MK dolgozók és hallgatók számára szakmai jegy: 500 Ft, Nyugdíjas jegy: 500 Ft
Kamarakoncert-sorozat