Szabó Cimó Franciska és Boros Mihály kiállítása

Helyszín: Nick Galéria, Király u. 1., Pécs, 7621

A kiállítást megnyitja: Prof. Somody Péter egyetemi tanár, festőművész, a Művészeti Doktori Iskola vezetője.

Szabó Cimó Franciska negyedéves festőművész hallgató az MK-n. Festményeinek főleg monokróm hatása van, pasztelles színvilággal, kontrasztos visszakaparásokkal. Képeit jellemzően belsőterek és épületek inspirálják, amit geometriai formákkal egyszerűsít. Karakter ábrázolása minimalista, lendületesen, pár körvonalból jönnek létre.

Boros Mihály az MK festő szakának ötödéves hallgatója, aki gépies mesterséges jellegű formavilágot épít képein. Eleinte figurativ realista tájképeket, épületeket, tereket festett, témájukat illetve mechanikus jellegűeket. A egy idő után egyre inkább absztrakt irányban alkotott tovább, de témájukat próbálja megőrizni vagy lassan alakítani. Munkáira jellemzőek a gyárak, elhagyott házak, vagy tárgyak enyészetének esztétizálása, vagy éppen kritikai szemlélete. Absztrakt vonalon pedig, kétdimenziós vonalakkal strukturál, amik legtöbb esetben települések felülnézetére, labirintus kompozícióra, vagy digitális szerkezetek belső rendszerére utalnak.
Képeinek méretei egyre nagyobbak, színvilága szürkés, hideg hangulatú. Általában olajjal fest.

FB: https://www.facebook.com/events/1025337405900059