"Frissen facsart | Freshly Squeezed" - Vető Orsolya Lia egyéni kiállítása

Frissen facsart | Freshly Squeezed - Vető Orsolya Lia egyéni kiállítása
Nick Galéria, Pécs, 2022. 02. 11. - 03. 06.

Megnyitó: 2022. február 11. 19:00

Vető Orsolya Lia vásznait lédús gesztusok és lényszerű asszociációkat keltő motívumtársulások borítják. Munkáiban a bioromantika természetközelisége a digitalitás áramvonalas vizualitásával és a kijelzők mesterséges fényerejével kerül hibrid kölcsönhatásba. A finomhangolt festészeti transzformációkat követve egy folyékony tudatállapot alternatív valóságába csöppenünk.
Frissen Facsart című egyéni kiállításán a művész Liquid Slices of Time (Folyékony időszeletek) című sorozatának új darabjait mutatja be. A kompozíciókat átszövő nyomok önmaguk fosszíliáiként dokumentálják egykori, mozdulatokhoz kötött létüket. Az érzetek sokaságát magába foglaló festékanyag egyszerre hordozza ősi geológiai jelenségek és a posztdigitális kor képzeteit, így a rétegek egymástól távoli idősíkokat hoznak átfedésbe.
A festmények mellett a kiállításon kiemelt szerepet kap egy installatív mű is, melyet az alkotó – a szintén Pécsen doktori tanulmányokat folytató – Gwizdala Dáriusz (KóróFlower) képzőművésszel együtt hoz létre.
A kiállítást megnyitja Prof. Somody Péter DLA, képzőművész, a PTE MK Doktori Iskola vezetője
A kiállítás a budapesti VILTIN Galériával együttműködésben valósul meg.

FB: https://www.facebook.com/events/1311519185978976/

Borítókép: Vető Orsolya Lia: Liquid Slices of Time (23PDL), 2021, akril, vászon, 175×110 cm (Fotórészlet a művész jóvoltából.)