ZMI oktatók fesztiválsikere az Indiana State University-n

A PTE Zeneművészeti Intézetének oktatói és doktorandusza az Egyesült Államokbeli Indiana State University meghívására hangversenyt adtak az amerikai egyetem Nemzetközi Zenei és Kulturális fesztiválján március 14-én. A Terre Haute nevű város egyetemének Zenei Intézete hosszú távú partnerkapcsolat kialakításának tervével kereste fel a pécsi Zeneművészeti Intézetet az elmúlt évben. A mostani látogatás alkalmával a fesztiválprogram mellett sort kerítettek arra is, hogy az együttműködés kereteiben és annak következő programjaiban megállapodjanak. A közös kulturális és művészeti projekteken túl vendégoktatói programokban és hallgatói mobilitásban is gondolkodnak, továbbá szeretnék kibővíteni a kapcsolatot a vizuális művészetek területére is.

A nemzetközi fesztiválon a magyar vendégek egyedüli európai zenei fellépőként vettek részt. A főként magyar zeneszerzők műveiből álló előadás nagy sikert aratott a nemzetközi közönség soraiban.

Fellépők:
Beregi András - tuba