Pécsi Tudományegyetem

Művészeti Kar

jubilogo3

  

KMI Órarend - 2016/2017 tavasz

                                   
  Festőművész szak                              
                                   
  Szobrászművész szak                              
                                   
  Képzőművész-tanár, design- és vizuálisművészet-tanár                              
                                   

 

Festőművész szak 2016/2017 tavasz          
           
kurzus oktató K Ó órarendi idő terem
           
I. évfolyam kötelező          
Festészet 2. Hegyi Csaba 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 007-008
Festészet 2. Ernszt András 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 207
Festészet 2. Losonczy István 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 122
Festészet 2. Somody Péter 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 204
Festészet 2. Nyilas Márta 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 208
Festészet 2. Ádám Zoltán 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 209
Festészet 2. Bullás József 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 009
Festészet 2. Nemes Csaba 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 205
Római művészet Raffay Endre 2 2 kedd 12.00-13.30 E33 121
A romanika művészete Raffay Endre 2 2 hétfő 15.30-17.00 E2 0004
Proszeminárium (csak festőknek) Rostás Tibor 2 2 csütörtök 15.00-16.30 VH terem 
Művészeti anatómia 2. Losonczy István 3 4 szerda 13.00-17.00 E33 010
Gyakorlati fotográfia 2. Fodor Pál 2 2 csütörtök 12.00-13.30; 13.30-15.00 (2 csoport) E33 004
Kortárs művészeti szeminárium - A tér Timár Katalin 1 2 hétfő 17.00-18.30 E33 121
Térábrázolás 2. Bullás József 2 2 kedd 14.00-15.30 E33 010
           

II. évfolyam kötelező

         
Festészet 4. Bullás József 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 009
Festészet 4. Ádám Zoltán 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 209
Festészet 4. Nemes Csaba 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 205
Festészet 4. Nyilas Márta 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 208
Festészet 4. Somody Péter 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 204
Festészet 4. Hegyi Csaba 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 007-008
Festészet 4. Ernszt András 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 207
Festészet 4. Losonczy István 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 122
A barokk művészete Rostás Tibor 2 2 csütörtök 13.30-15.00 VH terem 
A reneszánsz művészete  2. (Cinquecento) Raffay Endre 2 2 hétfő 17.30-19.00 E2 0004
Anyagismeret 2. Bullás József 2 2 szerda 13.00-14.30 VH terem 
Művészeti anatómia 4. Nyilas Márta 3 4 kedd 13.00-17.00 E33 010
Ábrázoló geometria 2. Somody Péter 2 2 szerda 18.00 - 19.30  E33 121
Tárgyábrázolás 2. Somody Péter 2 2 csütörtök 15.00-16.30 E33 010
Számítógépes alapismeretek - portfólió készítés Horváth M. Zoltán 2 2 szerda 16.30-18.00 VH terem 
Népművészet 2. Hegyi Csaba 2 2 csütörtök 17.30-19.00 E33 121
           
III. évfolyam kötelező          
Festészet 6. Bullás József 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 009
Festészet 6. Ádám Zoltán 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 209
Festészet 6. Ernszt András 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 207
Festészet 6. Somody Péter 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 204
Festészet 6. Nyilas Márta 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 208
Festészet 6. Losonczy István 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 122
Festészet 6. Hegyi Csaba 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 007-008
Festészet 6. Nemes Csaba 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 205
A XIX.sz.második felének művészete Timár Katalin 2 2 hétfő 15.30-17.00 E33 121
Színtan 1. Nemes Csaba 2 2 szerda 12.30-14.00 E33 121
Tervezőgrafika 2.  Szalai Szilvia 2 2 kedd 12.00-16.00 kéthetente (A hét)  E74 gipszterem
Sokszorosító grafika 2. Ernszt András 3 4 hétfő 18.00-19.30; kedd 18.00-19.30 E33 005
Filozófiatörténet 2. Hrubi Attila 3 2 péntek 12.00-13.30 E2 0004

 

IV. évfolyam kötelező

         
Festészet 8. Bullás József 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 009
Festészet 8. Ádám Zoltán 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 209
Festészet 8. Ernszt András 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 207
Festészet 8. Hegyi Csaba 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 007-008
Festészet 8. Nemes Csaba 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 205
Festészet 8. Losonczy István 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 122
Festészet 8. Somody Péter 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 204
Festészet 8. Nyilas Márta 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 208
A XX. sz. második felének magyar művészete Várkonyi György 2 2 csütörtök 13.00-14.30 E33 121
A XX. sz.második felének egyetemes művészete Timár Katalin 2 2 kedd 12.30-14.00 VH terem 
Filozófiatörténet 4. Hrubi Attila 3 2 péntek 14.00-15.30 E02 0004
Etika 2. Hrubi Attila 2 2 kedd 16.00-17.30 E33 121
Esztétika 2. Hrubi Attila 2 2 hétfő 12.00-13.30 E02 0004
Környezettervezés 2. Palatinus Dóra 2 2 szerda 12.00-14.00 E74 gipszterem
Színtan 2. Nemes Csaba 2 2 szerda 14.00-15.30 E33 121
Szakdolgozat konzultáció 1. konzulens 1 1 egyéni  
           

V. évfolyam kötelező

         
Festészet 10. Bullás József 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 009
Festészet 10. Ádám Zoltán 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 209
Festészet 10. Somody Péter 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 204
Festészet 10. Losonczy István 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 122
Festészet 10. Ernszt András 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 207
Festészet 10. Nemes Csaba 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 205
Festészet 10. Hegyi Csaba 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 007-008
Festészet 10. Nyilas Márta 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E33 208
Diplomamunka konzultáció 2. konzulens 3 2 egyéni  
           
Választható          
Kiállítási szeminárium /A Raffay Endre 1 2 hétfő 20.30-22.00 E33 121
Kreatív Partnerség Raffay Endre 1 2 kedd 13.30-15.00 E33 107 (tanári)
Alakrajz 2. - festőknek, grafikusoknak Ádám Zoltán 2 4 kedd 12.00- 16.00 E33 010
Művészkönyv Gerendy Jenő 2 2 kéthetente csütörtök 16.00-18.00  E32 101
Médiatér Fodor Pál 2 2 tömbösített (1. óra szerda 14.00) E33 004
A kortárs művészet intézményrendszerének működése Nemes Csaba 2 2 csütörtök 12.30-14.00 műterem
Kiállítási szeminárium /B  Timár Katalin 1 2 hétfő 19.00-20.30 E33 121
Design történet II. Timár Katalin 1 2 kedd 10.00-11.30 E33 121
Art and Economics - Angol nyelvű szeminárium  Timár Katalin 1 2 hétfő 14.00-15.30 E33 121
Keleti szőnyeg keleten és nyugaton Várkonyi György 1 2 kedd 13.30-15.00 VH terem 
Csontváry Kosztka Tivadar életműve   Aknai Tamás 1 2 csütörtök 15.30 -17.00 Csontváry Múzeum
Art brut 4. Hegyi Csaba 1 2 csütörtök 9.00-13.00 E33 010
A tudományos írásmű Hrubi Attila 2 1 kedd 14.30-16.00 (kéthetente 02.07. ) E33 121
A kép eredete és forrásai Valkó László 1 2 szerda 16.00-17.30 E33 121
A francia gótikus katedrálisok világa  Rostás Tibor 1 2 péntek 13.30-15.00 VH terem 
A műgyűjtés története Magyarországon az 19-20. században  Rostás Tibor 1 2 péntek 12.00-13.30 VH terem 
Tehetségpedagógia specializáció Bredács Alice 2 2 hétfő 12.00-13.30 E33 121
           
Szigorlatok          
Művészettörténet szigorlat 3-5. évfolyam        
Anatómia és térábrázolás szigorlat 2. évfolyam        
           

 


 

Szobrászművész szak 2016/2017 tavasz          
           
kurzus oktató K Ó órarendi idő terem
           
I. évfolyam kötelező          
Szobrászat 2. Gaál Tamás 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 108
Szobrászat 2.  Colin Foster 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 106
Szobrászat 2. Rezsonya Katalin 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 109
Szobrászat 2. Lengyel Péter 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 107
Művészeti anatómia 2. Tóth Zsuzsa 3 4 csütörtök 12.00-16.00 E33 010
Római művészet Raffay Endre 2 2 kedd 12.00-13.30 E33 121
A romanika művészete Raffay Endre 2 2 hétfő 15.30-17.00 E2 0004
Proszeminárium (csak szobrászoknak) Raffay Endre 2 2 hétfő 14.00-15.30 E2 0004
Tárgyábrázolás 2. Palatinus Dóra 2 4 szerda 14.00-18.00 E33 010
Gyakorlati fotográfia 2. Fodor Pál 2 2 szerda 12.00- 13.30 E33 004
Számítógépes alapismeretek - portfólió készítés Horváth M. Zoltán 2 2 csütörtök 16.30-18.00  VH terem 
Kortárs művészeti szeminárium - A tér Timár Katalin 1 2 hétfő 17.00-18.30 E33 121
Kerámiaszobrászat  Budán Miklós 2 4 kedd 14.00-18.00 E02 0109
           
II. évfolyam kötelező          
Szobrászat 4. Gaál Tamás 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 108
Szobrászat 4. Colin Foster 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 106
A barokk művészete Rostás Tibor 2 2 csütörtök 13.30-15.00 VH terem 
A reneszánsz művészete  2. (Cinquecento) Raffay Endre 2 2 hétfő 17.30-19.00 E2 0004
Művészeti anatómia 4. Tóth Zsuzsa 3 4 péntek 12.00-16.00 E33 010
Népművészet 2. Hegyi Csaba 2 2 csütörtök 17.30-19.00 E33 121
Ábrázoló geometria 2. Somody Péter 2 2 szerda 18.00 - 19.30  E33 121
           
III. évfolyam kötelező          
Szobrászat 6. Gaál Tamás 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 108
Szobrászat 6. Rezsonya Katalin 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 109
Filozófiatörténet 2. Hrubi Attila 3 2 péntek 12.00-13.30 E2 0004
Térábrázolás 2. Palatinus Dóra 2 2 hétfő 12.00-14.00 E74 gipszterem
A XIX.sz.második felének művészete Timár Katalin 2 2 hétfő 15.30-17.00 E33 121
           
IV. évfolyam kötelező          
Szobrászat 8. Lengyel Péter 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 107
A XX. sz. második felének magyar művészete Várkonyi György 2 2 csütörtök 13.00-14.30 E33 121
A 20. sz.második felének egyetemes művészete Timár Katalin 2 2 kedd 12.30-14.00 VH terem 
Filozófiatörténet 4. Hrubi Attila 3 2 péntek 14.00-15.30 E2 0004
Etika 2. Hrubi Attila 2 2 kedd 16.00-17.30 E33 121
Esztétika 2. Hrubi Attila 2 2 hétfő 12.00-13.30 E02 0004
Környezettervezés 2. Palatinus Dóra 2 2 péntek 12.00-14.00 E74 gipszterem
Szakdolgozat konzultáció 1. konzulens 1 1 egyéni  
           
V. évfolyam kötelező          
Szobrászat 10. Gaál Tamás 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 108
Szobrászat 10. Lengyel Péter 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 107
Szobrászat 10. Colin Foster 12 20 hétfő-péntek 8.00-12.00 E74 106
Diplomamunka konzultáció 2. konzulens 3 2 egyéni  
           
Kötelezően választható          
Kötelező kőszobrászat  Lengyel Péter 2 4 szerda 14.00-18.00 E74 0016
Kötelező konstruált fémszobrászat Gaál Tamás 2 4 szerda 14.00-18.00 E74 0017
Kötelező fémöntés Mészáros Gergely 2 4 szerda 14.00-18.00 E74 0018
Kötelező faszobrászat Rezsonya Katalin 2 4 szerda 14.00-18.00 E74 0019
           
Választható          
Faszobrászat-egyéni konzultáció Rezsonya Katalin 2 2 szerda 12.00-14.00 E74 0019
Kőszobrászat egyéni konzultáció Lengyel Péter 2 2 szerda 12.00-14.00 E74 0016
Konstruált fémszobrászat egyéni konzultáció Gaál Tamás 2 2 szerda 12.00-14.00 E74 0017
Fémöntés egyéni konzultáció Mészáros Gergely 2 2 szerda 12.00-14.00 E74 0018
Beton kurzus Budán Miklós 2 2 csütörtök 12.00-14.00 E74 gipszterem
Alakrajz - szobrászoknak  Mészáros Gergely 2 4 péntek 13.00-17.00 E33 010
Kiállítási szeminárium /A Raffay Endre 1 2 hétfő 20.30-22.00 E33 121
Kreatív Partnerség Raffay Endre 1 2 kedd 13.30-15.00 E33 107 (tanári)
Művészkönyv Gerendy Jenő 2 2 kéthetente csütörtök 16.00-18.00  E32 101
Médiatér Fodor Pál 2 2 tömbösített (1. óra szerda 14.00) E33 004
A kortárs művészet intézményrendszerének működése Nemes Csaba 2 2 csütörtök 12.30-14.00 műterem
Art brut 2. Hegyi Csaba 1 2 csütörtök 9.00-13.00 (kéthetente 02. 09.) E33 010
Kiállítási szeminárium /B  Timár Katalin 1 2 hétfő 19.00-20.30 E33 121
Design történet II. Timár Katalin 1 2 kedd 10.00-11.30 E33 121
Angol nyelvű szeminárium Art and Economics Timár Katalin 1 2 hétfő 14.00-15.30 E33 121
Keleti szőnyeg keleten és nyugaton Várkonyi György 1 2 kedd 13.30-15.00 VH terem 
Csontváry Kosztka Tivadar életműve   Aknai Tamás 1 2 csütörtök 15.30 -17.00 Csontváry Múzeum
A tudományos írásmű Hrubi Attila 2 1 kedd 14.30-16.00 (kéthetente 02.07. ) E33 121
A kép eredete és forrásai Valkó László 1 2 szerda 16.00-17.30 E33 121
A francia gótikus katedrálisok világa  Rostás Tibor 1 2 péntek 13.30-15.00 VH terem 
A műgyűjtés története Magyarországon az 19-20. században  Rostás Tibor 1 2 péntek 12.00-13.30 VH terem 
Tehetségpedagógia specializáció Bredács Alice 2 2 hétfő 12.00-13.30 E33 121
           
Szigorlatok          
Művészettörténet szigorlat 3-5. évfolyam        
Anatómia és térábrázolás szigorlat 2. évfolyam        

 


 

KÉPZŐMŰVÉSZ-TANÁR, DESIGN-

ÉS VIZUÁLISMŰVÉSZET-TANÁR

         
2015/2016 TAVASZI SZEMESZTER            
             
kurzus oktató K Ó értékelés órarendi idő terem
Tanári kommunikáció  Dr. Gocsál Ákos 2 3 félévközi jegy  KEDD 12.00 - 14.30 E32 104
Pedagógiai gyakorlat   Dr. Bredács Alice 2 2 félévközi jegy  KEDD 14.30-16.00 E32 104
Kísérő szeminárium az összefüggő egyéni iskolai gyakorlathoz  Eszteri Zsolt 2 2 gyj KEDD 16.00-17.30 E32 104
Összefüggő, egyéni iskolai gyakorlat / képzőművész-tanár Nyilas Márta DLA 20  2      
Összefüggő, egyéni iskolai gyakorlat /design- és vizuálisművészet-tanár Nagy Márta DLA 20  28      
Szakdolgozati portfólió