Díjak az Országos Kerámiaművészeti Triennálén

Március 9-én, szombaton nyílt meg az Országos Kerámiaművészeti Triennálé tárlata Pécsett, a Zsolnay-negyedben, ahol 100 alkotó több, mint 200 munkája által ad átfogó képet a kortárs magyar szilikátművészetről, alternatív, újszerű megoldásokkal, az anyaghasználat széleskörű bemutatásával. Az autonóm tárgyakon kívül design és installációs alkotások is szerepelnek a pécsi M21 Galéria reprezentatív tereiben, amely jelenleg a hazai kerámia szakma egyik legnagyobb kiállításának ad helyet. A szervezők az 1968-ban indult Országos Kerámia Biennálé hagyományát folytatják, bemutatva a kortárs kerámiaművészet legfrissebb és legszélesebb válogatását. A kiállítás 2024. április 21-ig látogatható.

Több kategóriában díjak és elismerő oklevelek megítéléséről döntött a zsűri, számos intézmény, szervezet és magángaléria támogatásával.

MŰVÉSZI KERÁMIA KATEGÓRIA
I.díj: Maróti Viktória (MK doktori hallgató)
II.díj: Kecskeméti Sándor
III.díj: Antal Kitti

Különdíjban részesültek:

• Pázmándi Antal
  • Fekete László

DESIGN KATEGÓRIA
I. díj: Boldizsár Zsuzsa (MK doktori hallgató)
II. díj: Strohner Márton

Hallgatói díjazottak:

• PTE által felajánlott díj: Nagy Abigél (MK kerámia MA, 2. évfolyam)
  • MOME által felajánlott díj: Tábi Eszter
  • Barabás Lajos és Zsdrál Márkó által felajánlott gyűjtői díj: Husz Ágnes, Kemény Péter, Máder Barnabás
  • Zsolnay-díj: Kontor Enikő
  • A Nemzetközi Kerámia Stúdió és a Kortárs Kerámiaművészetért Alapítvány díja: Máder Barnabás
  • Interkerám Kft. által felajánlott díj: Baran Péter (MK tárgyalkotás MA, 1. évfolyam)
  • Budapest Kerámia Kft. által felajánlott díj: Zagiba Mátyás

Elismerő oklevélben részesültek:

• Dályay Virág (PTE MK)
  • Kovács Máté
  • Nyári Flóra (PTE MK)
  • Strohner Jázmin (PTE MK)
  • Radics Márta

Gratulálunk minden díjazásban részesült és kiállító alkotóknak!

A kiállítás kurátorai: Fusz György és Kontor Enikő

Forrás: http://icshu.org/triennale.html