Barcsi Rézfúvós Kamarazenei Tábor 2022

Barcs, 2022. július 31. - augusztus 7-ig

40 év után újra indul a fúvószenei tábor a Magyar Rézfúvós Quintett tagjainak részvételével! A fúvós kamarazenei tábor városunkban 1978-ban a Dráva-menti Nyár rendezvénysorozat részeként kezdődött és 20 év alatt „nemzetközivé” nőtte ki magát. A 80’-as években Németország, Svájc, Kína, Anglia, Belgium, Oroszország, és az USA is képviseltette magát a táborban. A Barcsi Rézfúvós Kamarazenei tábor az egykori Fúvószenei tábor sikeres tradíciójának folytatása. A gyönyörű természeti környezetben  (Dráva folyó, kikötő, a gyógyfürdő) a tábori programok mellett, szabadidős programokkal kiegészítve tartalmas időtöltést kínálunk a jelentkezőknek.

Az egyhetes tábor programja:

1.    Rézfúvós kamarazene (Trió, Kvartett/vegyes, kürt, harsona, tuba (+bariton), kvintett, szextett
2.    Zenekari gyakorlat: a) szóló állások (felkészítés próbajátékra), b) a szimfónikus és Opera irodalom zenekari szólamai (trombita 2-4), kürt (2-4), harsona (3), tuba (1) szólam próbák
3.    Mesterkurzus: diplomára, versenyre, próbajátékra felkészítés
4.    Rézfúvós fórum: A hazai és nemzetközi módszertanok, metodikák elméleti és gyakorlati ismertetése, elemzése
A táborba jelentkezni lehet egyénileg vagy csoportosan trió, Kvartett/vegyes, kürt, harsona, tuba (+bariton), kvintett, szextett felállásban.
Életkor: 15+ Főképp Zeneművészeti hallgatókat várunk (középiskolai, felsőoktatási intézményekből).

A tábor szakmai közreműködői: Szakmai vezető, táborvezető, oktató:

Farkas István Péter

Liszt –díjas harsonaművész

Oktatók:

Pálfalvi Tamás

Cziffra Tehetség és Junior Príma-díjas trombitaművész

Szőke Zoltán

kürtművész

Bazsinka József,

Liszt-díjas tubaművész

Előadók:

Boldoczki Gábor

Liszt-díjas trombitaművész

Solymosi Péter

trombitaművész

Keszthelyi Bálint

trombitaművész

valamint közreműködik:

•  Huszics Ibolya zongoraművész
  •  Szabó Teréz zongoraművész

Részletes napra lebontott szakmai programot a regisztrációt követően küldünk!

Az órák és bemutatók a város különböző helyszínén zajlanának:

• Móricz Zsigmond Művelődési Központ: elméleti és gyakorlati órák, fórumok
  • Városközpont (zenepodeszt): Egyéni, Kamarazenei bemutatók
  • Városi strand, Drávai szabad-strand (szabadtéri színpad): Egyéni, Kamarazenei bemutatók.

A szakmai programok (tanulás) mellett és közben, természetesen a város nyújtotta szabadidős programokon való részvételt is kínáljuk (ebben ingyenes strandbelépőt kapnak a jelentkezők), illetve a bemutatókat neves előadók közreműködésével tartjuk.

A táborba jelentkezők szállása és étkezése a barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégiumban lesz. (7570 Barcs, Tavasz u. 3.)

A jelentkezés tudnivalói:

A táborba való jelentkezés regisztrációhoz kötött, mely a barcskult@gmail.com email címen kérhető, illetve ide kell visszaküldeni.

Jelentkezési lap: (PDF)

Jelentkezési határidő: 2022. július 15.

A regisztrációs lap visszaküldése után mindenki kap egy visszajelzést és egy regisztrációs számot, hogy befogadtuk a kérelmet. Ezután lehet a regisztrációs díjat befizetni.
Regisztrációs díj: 10.000 Ft (a Barcsi Kulturális és Ismeretterjesztő Egyesület számlaszámára való befizetés után válik aktívvá a jelentkezés)
Számlaszám: 10403222-50526786-71671001
A közlemény rovatba kérjük beírni: „Rézfúvós Tábor” és a jelentkező nevét valamint a visszajelzéskor kapott regisztrációs számot!
A szállás és étkezés a jelentkezők számára önköltséges.
Szállásköltség: Bruttó: 4500 Ft/éj/fő (18 éves kor felett Idegenforgalmi adó 350 Ft) Étkezés/alkalom: reggeli: Bruttó: 600 Ft, ebéd: Bruttó: 1500 Ft, vacsora: Bruttó:1300 Ft (a költségek 2022. februári adatokat tükröznek, kismértékben változhatnak az infláció mértékével)
A jelentkezők szállását és étkezését a regisztrációs adatlapon megadott, lejelentett módon összesítjük, a fizetés a tábor végén, a helyszínen lehetséges.

Szervező:
Móricz Zsigmond Művelődési Központ és Dráva Közérdekű Muzeális Kiállítóhely és a Barcsi Kulturális és Ismeretterjesztő Egyesület
7570 Barcs, Bajcsy-Zs. u. 9.
Tel: 0682/463-125, 0620/5301380
Barcs Város Önkormányzata

Képek a helyszínekről:

Móricz Zsigmond Művelődési Központ:

elméleti és gyakorlati órák, fórumok

Városközpont (zenepodeszt):

Egyéni, Kamarazenei bemutatók

Városi strand, Drávai szabad-strand (szabadtéri színpad):

Egyéni, Kamarazenei bemutatók.

Teljes pályázati kiírás: (PDF)

FB-esemény: https://www.facebook.com/events/1315228228954777